[Warszawa] Katalog Książek Żywej Biblioteki w Grawitacji

 KATALOG „KSIĄŻEK” DOSTĘPNYCH W ŻYWEJ BIBLIOTECE W KLUBIE „GRAWITACJA” (24.03, 15-18)

Oto Książki , z którym będziecie mogli spotkać się dziś w Klubokawiarni Grawitacja. Zapraszamy o dowolnej porze między 15 a 18!

Więcej o Żywej Bibliotece

CIĘŻKO  PRACUJĄCA  GEJSZA,  ZAKOCHANA  W  CHOPINIE czyli Maya pół-Polka, pół Japonka

piosenkarka, mistyczka, podróżniczka, filozofka

Japonia kojarzy się z ryżem, sushi, samurajami, mangą oraz klęskami żywiołowymi. Czy w Japonii wszyscy zachwycają się muzyką Chopina? Czy wszyscy jej mieszkańcy ciągle pracują i żyją pod ciągłą presją? Dzięki spotkaniu z Mayą dowiesz się więcej o Japonii i życiu w tym kraju.

FROM SUN TO THE SNOW czyli Jamal z Tunezji (ENG)

pokojowy Muzułmanin, lubiący życie i dobrą zabawę

Tunezja kojarzy się głównie z wysokimi temperaturami, piaszczystymi plażami i palmami. Od niedawna także z rewolucją społeczną, której efektem było obalenie ponad dwudziestoletnich rządów prezydenta Ben Alego. Co sprowadza do Polski Tunezyjczyka? Czy w porównaniu ze słoneczną Tunezją, Polska rzeczywiście wydaje się tak ponura? Wypożycz Książkę z Tunezji i zamień stereotypy na prawdziwą historię Jamala z Tunezji.

SOMALIAN PIRATE czyli Elmi z Somalii

Jestem Somalijczykiem mieszkającym w Polsce od 16 lat.

Czy z Somalią kojarzy Ci się jedynie Waris Dirie i jej książka Kwiat Pustyni? Stereotypowe myślenie na temat tego kraju ogranicza się do wieloletniej wojny cywilnej, terrorystów, okrutnego obrzezania kobiet oraz niekorzystnych warunków klimatycznych powodujących głód i suszę. Media często rozgłaszają także wiadomości o atakach na statki dokonywanych przez somalijskich piratów. Co ma na ten temat do powiedzenia Somalijski imigrant od wielu lat mieszkający w Polsce? Czy jesteś gotowy rozszerzyć swój sposób myślenia na temat ludzi pochodzących z tego afrykańskiego kraju? Wypożycz Książkę z Somalii.

LAST DICTATOR DRINKS VODKA czyli Aliaksandra  (Sasha) z Rosji

Zabawna, z pozytywnym nastawieniem, gotująca, wolna od uprzedzeń (otwarta), lubiąca słuchać muzykę i oglądać filmy

Czy wszyscy mieszkańcy Rosji to mieszkający na Syberii, pijący wódkę mafiozi oraz szpiedzy? Porównaj swoje stereotypowe wyobrażenia o naszych wschodnich sąsiadach z opowieścią Alieksandry. Czy Rosja to jedynie komunistyczne dziedzictwo, autorytarne rządy, skrajne dysproporcje ekonomiczne w społeczeństwie, lejąca się wódka, balet i piękne kobiety? Czas rozszerzyć horyzonty, wypożycz Książkę z Rosji.

VERY SEXUALLY ACTIVE TERRORISTS czyli Ehsan, Hanieh i Mahshid z Iranu (ENG)

filozofia, muzyka, literatura, kino, Mary Jane oraz religijna badaczka naukowa, Wikipedia, film

Czy wszyscy mieszkańcy Iranu to pobożni muzułmanie? Orientalne przyprawy, najlepszy kawior, surowe prawo wzorowane na szariacie, kobiety w hidżabach i burkach. Irańscy fundamentaliści, terroryści i broń atomowa. Czy rozróżniasz Iran od Iraku? Wypożycz Książki z Iranu.

YOU FRENCH?! LET’S STRIKE czyli David z Madagaskaru (ENG)

Sun, snow, islander, traveling, complexity

Are French native speakers bad at other languages? Are all French trouble-making wine drinkers thinking about making strike and revolution all the time? How much French do you feel when you come from an island in an Indian Ocean? Are French people from Madagascar French patriots who love everything that is French? Are you curious about all that? Talk to David J

WOJNA I SPOKÓJ czyli Hala z Iraku 

Lubię biegać, gotować i uczyć się polskiego, jestem matką 2 dzieci. W Iraku zostawiłam wszystko: samochód, pracę, znajomych. Wylądowałam w Polsce, aby zacząć od zera, i poczułam spokój.

Jaka jest kobieta z Iraku? Niewykształcona, siedzi w domu, jako jedna z czterech żon, nie mając prawa nawet do prowadzenia samochodu?  Czy może mieć dyplom  inżyniera elektryka?  Przekonaj się, ile prawdy jest w stereotypach, wypożycz irakijską książkę!

GRUZIŃSKI ZABIJAKA czyli Giorgi z Gruzji

Ekonomista (prawie), podróżnik, wielbiciel ostrych potraw i niezwykłych trunków

Czemu Gruzja kojarzy się z winem? Czy Gruzińska gościnność naprawdę istnieje? Czy są to tylko wyjątkowe przypadki? Czy Gruzja powstała dopiero po rozpadzie ZSRR? Czy są tam tylko góry? Czy była tam jakaś wojna?

JAŚMINOWY SEN W ŚNIEŻNEJ KRAINIE czyli Samir z Tunezji

Jestem z Tunezji. Uwielbiam uczyć się polskiego i palić sziszę.  Nie byłoby mnie teraz w Polsce, gdyby nie Internet.

Czy myślisz, że Tunezja jest krajem tylko jednej religii, w którym kobiety mają bardzo trudna sytuację? Chcesz wiedzieć, jak zmieniła się Tunezja w wyniku rewolucji? A może posłuchać, jak Internet może sprawić, że ktoś z krainy jaśminu przeprowadzi się do krainy śniegu? Wypożycz tę książkę!

A CELEBRATION OF JEWISH BEING AND THINKING czyli Rabin Gil Nativ z Izraela (ENG)

Czy wiesz kogo określa hebrajskie słowo rabbi? Być może będzie to dla Ciebie jedyna w życiu okazja, aby porozmawiać z duchowym mistrzem, poznać jego sposób postrzegania świata, a może nawet poradzić się w ważnych życiowych sprawach. Poznaj książkę z Izraela.

Wydarzenie na FB

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: